Холодні фонтани — це піротехнічні вироби, які на протязі певного проміжку часу виробляють струмені (фонтани) іскор заданої висоти. Холодні фонтани відносяться до класу сценічної піротехніки і є їх основними представниками. Візуально холодний фонтан має вигляд товстостінної картонної трубки, яка зсередини заповнюється піротехнічним складом. У більшості холодних фонтанів передбачений двожильний провід із запальником на одному кінці. Другий кінець дроту призначений для підключення до електричного кола.

Холодні фонтани виділяють невелику кількість диму та не мають різкого запаху. Завдяки всім цим властивостям, а також враховуючи невисоку їхню вартість, холодні сценічні фонтани отримали досить широке застосування. Ми думаємо, що ви бачили їх на невеликих святах, весіллях, ювілеях. А також під час масштабних концертів.

Холодні фонтани мають дві основні характеристики. Це висота та час роботи. При цьому висотою роботи прийнято вважати максимальну висоту підйому іскор фонтану. Бувають фонтани від 05 до 10-метрової висоти. Час роботи холодного сценічного фонтану – від 0,5 до 60 секунд.

Холодні фонтани вже давно стали найбільш улюбленим піротехнічним виробом. Головна їхня перевага полягає у відносно низькій температурі горіння (близько 70 градусів). Що дозволяє використовувати холодні фонтани поблизу людей. І при цьому не побоюватися, що піротехніка завдасть опіків навколишнім, чи підпалить елементи декору або одяг присутніх.

Тим часом, ще одне, що відрізняє холодні фонтани від звичайних вуличних фонтанів — це їх невелика “сипучість”. Це проявляється під час їхньої роботи. Частки піротехнічного складу настільки маленькі, що встигають прогоріти ще в повітрі, не долітаючи до землі. Тому використання таких сценічних фонтанів є безпечним для людей, що знаходяться поруч. Не завдає серйозних пошкоджень підлоговому покриттю та навколишнім предметам, що також важливо при розміщенні піротехніки у приміщенні.

Холодні фонтани — альтернативні назви.

В народі холодні фонтани як тільки не називають. Насамперед це: холодні вогні, бездимні фонтани, підлогові фонтани. Хтось називає їх фонтанами холодного вогню, або концертними фонтанами. Як правило, всі ці назви мають на увазі той самий вид піротехніки, а саме — холодні сценічні фонтани.

Холодні фонтани Київ - фото

ℹ️ Сценічна піротехніка

Між тим — це, мабуть, найуніверсальніший спецефект. Коштує він відносно недорого і справляє незабутнє враження на всіх присутніх. Крім того, його великим плюсом служить те, що при його використанні не засмічується приміщення, як у випадку із застосуванням таких спецефектів як метафан, конфетті, серпантин, штучний сніг та інше.

Запалюємо холодні фонтани на весіллі та народженні.

Холодні сценічні фонтани - фото

На весіллі ? холодні фонтани найчастіше замовляють на церемонію виносу або розрізання весільного торта. Або ж на танець молодят. Цікаво, що такий спецефект з деякого часу став елементом наших весільних традицій. Але трапляються випадки, коли просять встановити вогняну доріжку з холодних фонтанів, уздовж якої пройдуть молоді або проїде автомобіль. Насамперед це дозволить зробити гарні відео та фотографії. Адже весілля – важливий етап у житті кожної людини і у вас мають залишитися добрі спогади. Крім того, переглядаючи фотографії у колі знайомих та близьких ви завжди зможете згадати ці зворушливі моменти церемонії. У той час як ваш сімейний альбом наповниться гідними матеріалами та знімками.

Іноді через брак місця немає можливості розмістити холодні фонтани по колу танцювальної зони. Буває й таке. Хоча перший танець з піротехнікою виглядає приголомшливо. Якщо місця достатньо, не варто відмовлятися від такої можливості. Покажіть усім, що ви підготували! Зрештою, головний танець вашого життя повинні оцінити всі присутні.

Холодні фонтани на весільний танець

ℹ️ З іншого боку, якщо ви думаєте, що всі піротехнічні фонтани холодні, це не так. Тому що бувають ще й вуличні. Так звані “гарячі”. Їх у приміщенні краще не використовувати.

Холодні фонтани на день народження ?. У цьому випадку організатори, як правило, ставлять акцент на момент зі святковим тортом. Тому піротехніку розміщують на задньому фоні та запалюють у момент розрізання десерту. Іноді холодні фонтани зручніше розташувати спереду від столу. А може, ви захочете зробити “доріжку” по дорозі офіціанта з урочистим частуванням. Зрештою вибір за вами. Ми готові розглянути усі варіанти. Головне, щоб вони були безпечними для присутніх і не пошкодили чиєсь майно.

Холодні фонтани на концертах та масових заходах.

І звичайно, який гарний концерт у наш час проходить без піротехніки! Холодні сценічні фонтани тут займають перші позиції серед інших спецефектів. Насамперед це легкий спосіб виділити кульмінаційний момент виступу артиста. І режисерам заходів про це добре відомо. Я майже впевнений, що всі ми бачили виступи нашого улюбленого “95-го кварталу”, де у вступній пісні вони використовують низку холодних фонтанів, розміщених по авансцені.

Наші фахівці готові запропонувати вам оптимальний варіант спецефектів на ваше свято. Чи то весілля, ювілей, чи день вашого улюбленого міста. У нас є великий вибір різноманітних піротехнічних фонтанів. Зрештою, ви зможете підібрати ефекти, які оптимально підійдуть вам за кольором, тривалістю горіння та висотою роботи.

Відео із холодними фонтанами.

Ціни на холодні сценічні фонтани.

Щодо цін на холодні фонтани, то вони не сильно відрізняються. Зазвичай ціна за один фонтан становить від 300 до 550 гривень. (Залежно від характеристик фонтану.) Вищі та довгі за часом роботи коштують трохи дорожче. Насамперед варто відзначити, що в цю вартість вже входить робота професійного піротехніка з встановлення, підключення та запуску піротехніки. Тобто від вас потрібно лише правильно поставити завдання нашій людині. Решту він зробить самостійно. Також не забудьте заздалегідь узгодити моменти запуску піротехніки. Транспортні витрати до місця заходу рахуються окремо. Наприклад, по Києву це становить вартість таксі в обидві сторони.

Характеристики та ціни на холодні фонтани.

МаркуванняВисота підйому іскор
(максимальна), метрів
Час роботи фонтану,
секунд
Колір іскорЦіна, грн.
1-20120Срібло300
2-10210Срібло330
2-20220Срібло350
3-10310Срібло350
3-30330Срібло350
5-60560Срібло650
Ціни вказані за один холодний фонтан з урахуванням роботи піротехніка з монтажу, демонтажу та запуску піротехнічних ефектів.

? Також дивіться розділ: Ціни на піротехніку та феєрверки

Про безпеку під час роботи з холодними фонтанами.

Холодні піротехнічні фонтани за класом небезпеки відносяться до побутової піротехніки. Це означає, що будь-яка людина старше 18 років може їх вільно купити та використовувати за призначенням. Але дозвольте вам дати кілька порад.

Насамперед слід уважно прочитати інструкцію та дотримуватися всіх вказівок. Там ви зможете знайти корисну інформацію, про яку, можливо і не здогадувалися. Крім того не варто забувати, що до складу фонтанів входять легкозаймисті речовини. При неправильному зберіганні, транспортуванні або браку на виробництві може статися неправильна робота холодного фонтану, що призведе до пожежі, чи навіть вибуху піротехнічного виробу. Тому, у жодному разі:

Під час роботи фонтану не тримайте його у руці.

Не розбирайте піротехніку та не намагайтеся її доопрацювати. Це може погано закінчиться.

Дотримуйтесь безпечних відстаней. Відповідно до інструкції до виробу!

Не спрямовуйте піротехніку в бік людей або легкозаймистих предметів!

Що потрібно зробити. — Переконайтеся, що фонтан не має жодних механічних пошкоджень. Закріпіть його на стійкому майданчику за допомогою скотча, стяжки або іншим надійним способом. Головне, щоб він при спрацьовуванні не перекинувся та працював у заданому напрямку. Хоча це і “холодна” піротехніка, але при довгому впливі на об’єкт, вона все ж таки може його підпалити. Не варто випробовувати долю. Номер пожежної служби 101. (Про всяк випадок!) А ще, справний вогнегасник, бажано мати під рукою або в безпосередній близькості від вас.

Фото стандартного холодного фонтану

Холодный фонтан - фото

Насамперед варто відзначити, що більшість холодних фонтанів, які ви можете купити у нас в країні, вже продаються з вбудованим електричним запалювачем. Тому процес їх встановлення та запуску максимально спрощений. Зрештою від вас потрібно лише надійно встановити фонтан і в потрібний момент подати напругу на дроти. При цьому зазвичай вистачає 1,5 вольта для спрацьовування одного холодного фонтану. Але для надійності, краще подати більшу напругу.

Для створення картинки з таких фонтанів вам знадобиться встановити їх відповідним чином, та приєднати між собою в один ланцюг. Крім того, підключати холодні фонтани потрібно за “послідовним” принципом. Примітно, що напругу для пуску необхідно збільшувати пропорційно до кількості фонтанів в ланцюзі. Не варто забувати врахувати довжину та характеристики приєднаних кабелів та дротів. Вони теж додають опору вашому кінцевому ланцюгу.

Інший варіант — замовити установку та запуск холодних фонтанів у нас.

Ви просто дзвоните та ставите завдання. ➡️ Все інше робить наш спеціаліст.

Ми вже не один рік займаємось наданням даних послуг. Тому знаємо всі проблемні моменти, які можуть виникнути з їх використанням. А вони, на жаль, бувають регулярно. Крім того, в нас є все необхідне обладнання, платформи, кабелі та пускачі. Встановлення та запуск піротехніки буде під повним контролем. Якщо у вас є потреба приховати проводку між фонтанами. — Теж не проблема! Можемо використати спеціальні дистанційні пристрої. Вони дозволяють запустити холодні фонтани за допомогою радіосигналу та без застосування дротів.

Наші фахівці за попередньою домовленістю з вами готові встановити та запустити холодні сценічні фонтани на вашому заході. Компанія ПІРОМАКС надасть вам кваліфікованого піротехніка, який зробить усі підготовчі роботи та запалить піротехніку за вашим сигналом. Все має пройти ідеально, ви не повинні турбуватися з цього питання. Це наша відповідальність.

З нашого досвіду можемо констатувати, що холодні фонтани — це дуже цікавий ефект, який може яскраво виділити головні моменти вашої урочистості.

Зателефонуйте та дізнайтесь більше!

ℹ️ Дивіться також: Весільні фонтани