Що ми знаємо про професійний салют? Професійними салютами та піротехнікою називають піротехнічні вироби, використання яких вимагає спеціальних знань та навичок, відповідної атестації виконавця та забезпечення певних умов технічного оснащення. Також їх називають піротехнічними виробами технічного та спеціального призначення та відносять до класу небезпечних вантажів.

Професійний салют у Києві - зображення

Побутова піротехніка та піротехнічні вироби побутового призначення — це вироби, які вільно продаються населенню та їхнє звернення не потребує спеціальних знань та навичок. Використання такої піротехніки, при дотриманні інструкції із застосування, забезпечує безпеку здоров’я та життя людей і не призводить до пошкодження майна та заподіяння шкоди навколишньому середовищу.

Основною відмінністю між побутовою та професійною піротехнікою є зона ураження при спрацьовуванні піро-елемента. При цьому за основу взято відстань 50 метрів. Салюти та феєрверки, які мають велику зону ураження мають IV та V клас небезпеки та відносяться до професійних феєрверків.

Насамперед, до 2012 року для проведення феєрверків з використанням професійних калібрів потрібно мати дозвіл на право проведення салютів. Яке видавав Держгірпромнагляд та його територіальні підрозділи. Зрештою, цей дозвіл скасували. І для роботи з професійною піротехнікою зараз потрібне лише спеціальне навчання персоналу. Наявність у них документів піротехніків, відповідальних керівників, а також регулярної переатестації. І, звичайно ж, необхідної матеріально-технічної бази для виконання подібних робіт.

Зайшовши в інтернет або спеціалізований магазин, ви можете розгубитися в різноманітності асортименту різноманітних феєрверків та піротехніки. Тут і петарди, і ракети, салютні установки, метелики та безліч іншої дрібнички, повз яку діти навряд чи спокійно пройдуть. Але все перераховане відноситься до класу побутової піротехніки. Все це дозволено до вільного продажу. Професійний салют і піротехніка вимагає додаткових знань для її використання, а також додаткового обладнання для її запуску. Її ви не купите в магазині піротехніки, якщо у вас немає навичок та умінь звернення, а також дозволів на її застосування.

Професійні феєрверкові кулі

Основним представником професійної піротехніки є люсткугель (висотні кулі). Lustkugel з німецької перекладається як “весела куля”. Іноді їх називають “феєрверкові кулі”. Вони мають діаметр від 2 до 12 дюймів. Всі такі кулі, починаючи з 3 дюймів, відносяться до професійної піротехніки. Для їх запуску потрібні спеціальні мортири, які встановлюються заряди. Пуск проводиться зі спеціального обладнання за допомогою ручного пульта або під керуванням комп’ютерної програми. Для цього люсткугель приєднується до запалювача, на який у потрібний момент подається пусковий струм. Крім того, щоб провести такий феєрверк, потрібне кваліфіковане навчання, регулярна практика та атестація виконавців. Адже робота з великими калібрами може бути безпечною і для вас і для оточуючих.

Дивіться також: Висотні салюти та феєрверки

Замовити професійний салют чи купити побутову піротехніку?

У вас є вибір: або влаштувати феєрверк самому, або звернутися до професіоналів. Вирішувати, звичайно ж, Вам! При цьому в кожному випадку є свої плюси та свої мінуси.

Побутову піротехніку в Україні продають цілий рік. Ви можете цілком легально купити салютні установки, ракети, вулкани та багато іншого. Детально прочитавши інструкцію щодо використання, ми думаємо, що ви без проблем запустите ваш салют. Насамперед ви зможете орієнтуватися на суму, яку можете собі дозволити. З іншого боку, доведеться запускати його самотужки і обмежитися лише тим, що пропонують продавці піротехніки. До того ж, великі калібри вам не продадуть.

Наші поради щодо запуску побутової піротехніки:

По-перше, найголовніша проблема – алкоголь. Він не поєднується з салютами та феєрверками. Відповідальні особи, на яких покладено це завдання, мають бути тверезими. При цьому вони повинні не тільки правильно підпалити або запустити піротехніку, а й правильно встановити. Триматися на безпечній відстані та уважно стежити за гостями, щоб ті не підходили надто близько.

По-друге, не упускайте з поля зору виставлену піротехніку, навіть якщо до запуску залишається достатній час. На святі зазвичай присутні діти, яким все цікаво і скрізь хочеться заглянути. Є гості, які можуть переплутати вашу салютну установку з урною для недопалків. Або ж надто перебравши запрошений прийме її за футбольний м’яч.

По-третє, не соромтеся просити всіх відійти на безпечну відстань. Не запускайте салют, поки не побачите, що всі вас послухали. Не піддавайтеся на вмовляння окремих сміливців, які хочуть сфоткатися ближче до епіцентру.

По-четверте, не робіть вашу піротехнічну виставу довгим. Такі довгі покази можуть набриднути і люди втратить інтерес до того, що відбувається. Безперечно 3-10 хвилин цілком вистачить. Краще зробіть його більш насиченим. Запалюйте кілька елементів одночасно, продумайте послідовність вашого феєрверку.

І останнє, не забудьте перевірити зону феєрверку щодо безпеки після закінчення стрілянини. Салютні установки і залишки картону, що горить, потрібно загасити. Оглянути місце на наявність елементів, що не розірвалися або не спрацювали.

З іншого боку, якщо замовити професійний салют, вся відповідальність за проведення такого феєрверку лягає на його виконавця. Ви не будете брати участь у підготовці та запуску вашої вистави. Крім того, сильно розширюються можливості з використання різноманітних піротехнічних ефектів, великих калібрів, їх комбінації, синхронності запуску і т.д. Тим часом таке задоволення не з дешевих. Вартість професійного салюту стартує від 700 у. Більше того, ви можете попросити синхронізувати таке піротехнічне шоу з музичною композицією. Такі салюти мають, як правило, великі бюджети, але на виході ви отримаєте “феєрверк вашої мрії”.

Більше інформації за цінами дивіться у розділі: Вартість феєрверку та піротехніки

Тож у яких випадках нам потрібен професійний салют, а коли — побутовий?

Побутова піротехніка:

 • підходить для будь-якого бюджету, від кількох десятків гривень та вище;
 • відмінно підходить для невеликих свят та вечірок;
 • можна придбати будь-якої миті;
 • підходить для тривалого феєрверка;
 • необхідно самим розбиратися із запуском і самостійно узгоджувати феєрверк.

Професійний феєрверк:

 • бюджет від 700 у.о. і вище;
 • підходить для масових заходів, весіль, ювілеїв та корпоративів;
 • більш потужні ефекти (проти побутової), більший асортимент піротехнічних ефектів;
 • можлива стрілба з декількох точок, а також з дахів, сценічних конструкцій, з понтонів та барж;
 • всі технічні моменти феєрверку погоджує підрядник;
 • не вимагає від організатора жодної участі у проведенні такого піротехнічного шоу.