Давайте відповімо на питання: “Чим же все-таки відрізняється салют від феєрверку? Чи є між ними якась різниця?”
Якщо повернутися у часі на сотні і тисячі років назад і подивитися на світ очима людей того покоління, то ми зможемо побачити, що всі життєві процеси, що відбуваються, можна було описати за допомогою чотирьох природних стихій. Земля, вода, повітря та вогонь. Ось це і були ті елементи, на яких будувався світ, який несе людині її долю та призначення. При цьому кожна з цих стихій розумілася як складний, багатосторонній феномен і могла бути представлена цілою низкою символічних образів.
Але не будемо сильно заглиблювати в глибокі пізнання наших предків, і виділимо цікаву для нас стихію, і це – вогонь ?. Вогонь у давнину просто обожнювали. Його нам передав Прометей, укравши у богів з Олімпу. (Якщо вірити грекам). За що був жорстоко покараний. Що також надає цій стихії ще більшої цінності в очах людей. Вогонь тоді вважався дуже цінним подарунком. З іншого боку, саме вогонь кардинально вплинув на подальший розвиток і прогрес людства в цілому.
➡️ Дивіться розділ: Вогняні написи з піротехніки
Вогонь асоціюється у нас із полум’ям, жаром, димом, блискавками та взагалі з поняттям енергії в цілому. Тим часом люди помітили, що на полум’я можна дивитися вічно! У ньому є щось абсолютно магічне, чарівне. У той час як виробляти, контролювати і спрямовувати цю енергію в потрібне русло — це велика цінна навичка, яку намагаються зрозуміти люди. І саме цим займаються наші спеціалісти, і наша компанія загалом. Намагається розкрити та показати красу вогню, його різноманітність, міць та мінливість за допомогою використання різної піротехніки у красивих феєрверках, салютах та вогняних спецефектах.
Яка різниця між салютом та феєрверком?
Щоб не плутати, що є що, давайте розглянемо значущість слів “САЛЮТ” та “ФЕЄРВЕРК”. Тому що спочатку вони несли у собі різний сенс.
Згідно Вікіпедія слово “САЛЮТ” має два значення:
“1. це урочиста форма вітання або віддання почестей рушничними або артилерійськими залпами, ракетами, прапорами і т.п. ;
2. це вітання, при якому кисть правої руки зі зімкнутими пальцями піднімається над головою.” — Вікісловник
“Salut” прийшло в нашу мову з німецької та італійської мов. У німецькому воно означає привітання збройовими залпами. В італійській — просто вітання під час зустрічі, побажання міцного здоров’я. Ми також іноді вживаємо його під час зустрічі знайомого, замінюючи слово “Привіт”. Але нас більше цікавить сенс цього слова, закладений у німецькій мові і який розуміється як вітальні залпи з рушниць, гармат.
У наш час кораблям, що прибувають у порти, вже давно “салют” не віддають. Його використовують лише на урочистих заходах та вшануваннях. При цьому залп виготовляється з одного або більше знарядь, один або кілька разів. Постріли синхронізуються та виробляються з достатнім проміжком часу. Заряди при таких пострілах можуть бути неодруженими, тобто давати тільки звуковий ефект, а можуть бути і не неодруженими і давати візуальні ефекти.
“Феєрве́рк — декоративні вогні різноманітних кольорів та форм, які отримують при спалюванні піротехнічних сумішей.” – Вікіпедія
✅ До слова “феєрверк” теж приклали свою руку німці, у яких “Feuer” означає вогонь, а “Werk” – робота. В результаті ми отримуємо “роботу з вогнем”. У нашому розумінні це слово означає отримання різних вогнів, візуальних і звукових ефектів шляхом спалювання різних піротехнічних складів.
Салют та феєрверк — відмінності.
Салюту, на відміну від феєрверку, властива синхронність і рівномірність залпів за відсутності різноманітності візуальних ефектів. (Як правило, це два-три ефекти, можливо в декількох кольорах). Салюти Ви можете пам’ятати з часів Радянського Союзу, коли їх проводили військові. Тоді постріли проводились із великокаліберних пускових установок. З періодичністю 20-60 секунд і з використанням одного ефекту в чотирьох основних кольорах.
? На даний момент “салютаційні постріли” провадиться вкрай рідко. В кінцевому рахунку під словом “салют” ми, як правило, маємо на увазі класичний висотний феєрверк.
Який фінал свята без красивого феєрверку!
Крім того, феєрверки, особливо професійні, зараз відрізняються величезним асортиментом створюваних візуальних ефектів. З використанням безлічі колірних відтінків. Безперечно, що передові виробники піротехніки не стоять на місці. Тому вони постійно експериментують і винаходять нові і нові ефекти. Використовують передові знання з хімії складів та новаторські технології. В результаті щороку на піротехнічному ринку з’являються якісь нові піротехнічні “фішки”. І це дозволяє показати щось цікаве, здивувати якимось новим ефектом розбещених любителів феєрверків.
На цьому, мабуть, закінчимо. А ми будемо раді відповісти на всі ваші запитання або запрошуємо відвідати наш офіс за адресою: місто Київ, вулиця Новокостянтинівська, 22/15.